Teknoloji firması Kairos Planet dolandırıcı mı? Yoksa gerçekten kazandırıyor mu?

Kairos Planet Teknoloji hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik. Firma hakkında birçok söylenti var. Son zamanların en çok konuşulan network marketing ve teknoloji firması olan Kairos Planet hakkında ortaya atılan olumlu ve olumsuz iddialara değineceğiz. Kairos Teknoloji dolandırıcı firması mı? Yoksa Kairos Teknoloji gerçekten internetten kolayca para kazandıran bir sistem mi?

ömer
ömer
05 Eylül 2016 Pazartesi 00:29
Teknoloji firması Kairos Planet dolandırıcı mı? Yoksa gerçekten kazandırıyor mu?
HABERYUDUM / EKONOMİ - Son zamanların en çok konuşulan network marketing ve teknoloji firması olan Kairos Planet hakkında ortaya atılan olumlu ve olumsuz iddialara değineceğiz. Kairos Teknoloji dolandırıcı firması mı? Yoksa Kairos Teknoloji gerçekten internetten kolayca para kazandıran bir sistem mi?

Bu haberimizde Türkiye'de son dönemlerde popüler olan Kairos Planet firmasından bahsedeceğiz. Kairos Planet kimilerine göre kazanç kapısıyken kimilerine göre de dolandırıcı bir firma. 

Biz Kairos Planet firmasına dahil olan arkadaşlara ulaştık ve bilgi almaya çalıştık. Firmaya yeni dahil olanlar da eskiden dahil olmuş olanlar da şuana kadar ödemelerini aldıklarını ve kazançlarından memnun olduklarını dile getiriken, Kairos Teknoloji hakkında çıkan olumsuz haberleri kendilerine sorduğumuzdaysa "Meyve veren ağaç taşlanır" cevabını aldık. 

Firmayı kötüleyen yada firmayı öven taraflardan her ikisi de ortaya somut delil sunmazken, "Ağzı olan konuşuyor" söylemini de doğrulamış oluyor. Haberimizi Kairos Planet firması hakkında yeni bilgiler geldikçe güncelleyip sizi aydınlatmaya devam edeceğiz.

Peki Kairos Planet ne iş yapıyor?

Kairos Teknoloji, büyük firmaların verilerini güvenli bir şekilde saklamak amacıyla şahısların bilgisayarında alan depoladığını iddia ediyor. Teknik olarak bakıldığında mantıklı kısımları olduğu kadar mantıksız tarafları da yok değil. Kairos'u kötüleyen kişilerin de bilgisayarları zombi amacıyla kullandıkları öne sürülüyor ki bu da elbetteki mümkün, ancak ortaya somut bir delil sunulmuş değil.

Kairos Planet gerçekten para kazandırıyor mu?

Eğer günde 10 saat bilgisayarınızı açık tutarsanız, özellikle de altınıza kayıt edecek kişi yada kişileri bulursanız güzel kazanç ve gelirler elde edebilirsiniz. Şuana kadar girenlerin tamamı gidişattan memnun ve ödemelerini aldıklarını dile getirmekle birlikte bu konuda delil ve kanıtlar sunabilmektedir. Bu ödeme dekontlarını gizlilik nedeniyle buradan paylaşamasak da ödemeleri firmanın şimdiye kadar yapması sonrası için de garanti vermiyor.

Kairos Planet güvenilir bir şirket mi?

Kairos Planet, 29 Temmuz 2014 yılında İngiltere Londra'da kurulan yasal bir şirkettir. İngiltere ticaret odasına KAIROS TECHNOLOGIES LIMITED ismiyle kayıtlı olup, kayıt numarası 09152272 ve kayıtlarda görünen adresi ise şu şekilde; 3 Gower Street, Ground Floor, London, United Kingdom, WC1E 6HA

Bu bilgilerin doğruluğunu İngiltere Ticaret Odası (Companies House service) resmi sayfası olan https://beta.companieshouse.gov.uk/ internet adresinden sorgulayabilmek mümkün. 

Kairos firmasının sadece Türkiye'de yayıldığını düşünüyorsanız da bu konuda yanılıyorsunuz. Kairos Teknoloji son zamanlar Avrupa'da hızla yayılmaktadır. Basit bir araştırma yaparak gerekli dökümanlara ulaşılabilir. Biz sizler için Avrupa'da firmanın yayıldığına ilişkin bazı dökümanlar topladık.

Öncelikle Avrupa şüphesiz ticari konuların en zor olduğu ülkelerden biri olan Almanya ile başlıyoruz.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!

Kairos Planet adına Almanya'da faaliyet gösteren bir internet sayfası görüntüleri gösteriyor ki, firma Almanya'da da faaliyet gösteriyor.


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!

Bu ekran görüntüsü de Kairos firmasının İtalya'da da yayılmakta olduğunun bir göstergesi olarak İtalyanca yayın yapan bir internet sitesidir.


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!

Burada da Polonya'da yayılmak adına açılmış Polonca bir internet sitesi görüntüsü de gösteriyor ki orada da üye toplanıyor.


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!

Buradaki Romanca açılmış internet sayfası da gösteriyor ki, Kairos Teknoloji Romanya'da da faaliyet gösteriyor.


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!


Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!

Görüldüğü gibi Kairos Teknoloji Avrupa'nın birçok ülkesinde yayılmaktadır. Almanya, İtalya, Romanya, Polonya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve daha birçok ülkede faaliyet gösterdiğinin kanıtları mevcut, ancak tabi yine de sizlere hiç bir zaman firma hakkında garanti vermek yada firmayı kötülemek taraftarı olmadığımızı ve araştırmalarımız sonucu elde ettiğimiz bilgilere değindiğimizi bildirmek isteriz.

TEKNOLOJİ FİRMASI KAİROS PLANET İLE ALAKALI TV HABERİ İÇİN TIKLAYIN!

KAIROS HAKKINDA ÇIKAN HABERLERE FİRMA ÜYELERİNDEN YALANLAMA!

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre ise her ne kadar yasal bir şirket olsa da şirketin çalışanı bulunmuyor ve sadece 2 kişi üzerine görünüyor. Ancak Hürriyet ortaya bir delil sunmuş değil. Eğer delil sunarsa da bunu haberimizde paylaşacağız. Kairos firmasına dahil olan bazı kişiler ise Hürriyet yazarı Dinçer Gökçe'nin farklı network marketing firmasına dahil olduğu için Kairos Planet'i lekelemek adına bu şekilde bir haber yaptığını iddia ediyorlar.

Bir diğer konu Kairos firması bir çok büyük firma ile çalıştığını hatta Formula 1 ana sponsoru olduğunu öne sürerken, bir kesim de bunu yalanlıyor. Ancak yine öne sürenler de, yalanlayanlar da ortaya bir delil sunmuyorlar.

Yine Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamada Kairos Planet firması hakkında şikayet aldıklarını ve firmayı incelemeye alacaklarını belirtti.

*Güncelleme: 15.07.2016

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine Kairos Planet içerisinden yalanlama gelirken, ilgili haber sayfasıysa İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği'nin 14.07.2016 tarih ve 2016/3384 sayılı kararı gerekçesiyle TİB (Telekomünikasyon İletişim Bakanlığı) tarafından erişim engeli işlemi yapıldı.

Konuyla ilgili haberimiz: Hürriyet'e Kairos haberinden dolayı engel şoku!

KAIROS TEKNOLOJİ HAKKINDA MEDYA ÇIKAN HABERLER

Haberin detayı şu şekilde;

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'den Kairos açıklaması: İhbar var incelemeye aldık
 
Yeni bir ‘saadet zinciri’ olarak Türkiye’de faaliyet geçen ve 50 bin kişiden 25 milyon dolar para toplayan Kairos Planet ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hürriyet’e özel açıklamada bulundu. Bakan Tüfenkci, Kairos ile ilgili, kendilerine de şikâyet başvurularının olduğunu belirterek “Şikâyet konusu uygulamalar bakanlığımızca ilgili kanın ve mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmek üzere denetim programına alınmıştır” dedi.
 
Londra’da Kurulu bir tabela firması üzerinden hareke geçen Kairos, Türkiye’de 10 ayda 50 bin kişiden 25 milyon dolar para topladı. Piramit satış sistemiGümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'den Kairos açıklaması: İhbar var incelemeye aldık.
ile faaliyet gösteren Kairos, belirli tutarda paket satışı yaptığı üyelerinden, bilgisayarlarını günde 10 saat açık tutmasını istiyor.
 
ÖZEL DÜZENLEMELER YAPILDI

Türkiye’de Kurulu herhangi bir şirketi bulunmayan Kairos ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tüfenkci, “Son yıllarda şikayet yoğunluğunun giderek artması ve çok sayıda insanın mağdur olması gerekçeleriyle 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve uygulama yönetmeliklerinde; network marketing, çok katmalı pazarlama, ağ pazarlama vb. isimlerle adlandırılan, ancak zaman zaman tüketici mağduriyetine yol açabilen ve geleneksel satış-pazarlama yöntemleri dışında olan organizasyonlara ilişkin olarak özel hüküm niteliğinde düzenlemelere yer verilmiştir” dedi.
 
PİRAMİT SATIŞ SİSTEMİ YASAK
 
Bakan Tüfenkci, en çok mağduriyeti piramit satış sistemlerinin yarattığına dikkat çekerek anılan satış sisteminin yasak olduğunu aktardı. Bakan Tüfenkci ilgili kanunun 80’inci maddesinin birinci fıkrasının “Katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemi’ şeklinde düzenlendiğini hatırlattı. Aynı maddenin ikinci fıkrası ise “Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır” şeklinde düzenlenmiş.
 
SATIŞI DA REKLÂMI DA YASAK

Bakan Tüfenkci “Söz konusu sistemlere dayalı satış ve pazarlama faaliyetlerinin işletilmesi ve reklamı yasaklanmıştır” dedi.

O İŞİN CEZASI DA VAR

Bakan Tüfenkci, piramit satış sisteminde sorumluları ile ilgili ceza hükümleri de olduğuna işaret ederek “Kanunun ‘Ceza hükümleri’ başlıklı 77’inci maddesinin 17’inci fıkrasında yer alan; ‘… Piramit satış sistemini başlatan, düzenleyen veya toplantı, elektronik posta veya diğer birçok kimsenin de katılımını sağlamaya elverişli yöntemlerle yayan veya böyle bir sistemin diğer bir şekilde yayılmasını ticari amaçlarla destekleyenler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümlerinin uygulanır” hatırlatması yaparak “Bu düzenlemeye aykırılığa ilişkin cezai müeyyide öngörülmüştür” şeklinde konuştu.
 
KAİROS BİZE DE İHBAR EDİLDİ

Bakan Tüfenkci, Kairos ile ilgili kendilerine de bir dizi başvuru olduğuna işaret ederek “Bakanlığımıza son dönemde ulaşan başvurularda Kairos Teknoloji ya da Kairos Planet unvanlarıyla ifade edilen sistemin yasal olup olmadığı sorulmakta veya sistemin esasen bir piramit yapı olduğuna yönelik ihbarda bulunularak gerekli denetimlerin yapılması talep edilmektedir” dedi.

ŞİRKET YURTDIŞINDA, İNCELEMEYE ALDIK

Bakan Tüfenkci açıklamasının devamında “Bu kapsamda yapılan araştırmada, ülkemizde sistem faaliyetlerini yürüten ticari bir işletme bulunmadığı ve adı geçen şirket merkezinin İngiltere olarak gözüktüğü bununla birlikte kendisini sistemin Türkiye distribütörü ya da temsilcisi olarak tanıtan çok sayıda kişi olduğu tespit edilmiş olup, şikayet konusu uygulamalar Bakanlığımızca 6502 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde incelenmek üzere denetim programına alınmıştır” dedi.

Ayrıca Hürriyet'ten Dinçer Gökçenin bir diğer haberi ise şu şekilde; 

Londra'da 'Kairos'u kurdular Türkiye'de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar
 
Türkiye’de bilgisayar üzerinden ‘Kairos’ isimli yeni bir saadet zinciri türedi. Bilgisayarın 10 saat açık tutulması halinde binlerce dolar kazanılacağı vaat ediliyor. 10 ayda Türkiye’de 50 bin üyeye ulaşan bu sistemde toplanan para ise 25 milyon dolar.
 
SAADET zinciri sistemlerinin Türkiye’de en şöhretli olanı kuşkusuz, 1990’lı yılların sonunda ortaya çıkan Kenan Şeranoğlu’nun kurduğu Titan’dı. Ancak,Londra'da 'Kairos'u kurdular Türkiye'de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar.

İnternete erişimin giderek hız kazandığı son yıllarda, farklı bir dizi ‘kazanç’ modeli hayata geçiriliyor. Son aylarda Türkiye’de hızla yayılan sistemin adı Kairos Planet. Özellikle Facebook üzerindeki paylaşımlar ile sisteme üye kazandıran Kairos, İngiltere’de kurulu bir şirket.
 
‘TABELA’ LONDRA’DA

Londra’da bulunan şirketin kayıtlarına göre Kairos Teknoloji, Temmuz 2014’te kuruldu. Kayıtlara göre şirketin iki personeli görünüyor. Esasında bir tabela şirket konumundaki Kairos’un adresi her ne kadar Londra olsa da telefon numarası Ukrayna’ya ait görünüyor. Şirketin kurucusu olarak Ukraynalı bir çift görünüyor. Kayıtlara göre bu çiftin, Kairos gibi onlarca şirketin kurucusu oldukları görülüyor. Bir başka ifade ile şirketin kurucularının işi, Kairos gibi bir dizi şirketi birileri için kurmak.
10 AYDA 25 MİLYON DOLAR

Kairos’un Türkiye’de kurulu bir şirketi olmadığı gibi bakanlıktan alınmış doğrudan satış belgesi de bulunmuyor. Hikmet G., Hakan S., Barış Ö., Atilla S.,
Tayfun U. gibi isimlerin ‘lider’ olarak tanıtımını yaptıkları Kairos’a son 10 ayda Türkiye’den 50 bine yakın kişi üye yapıldı. Bu kişilerden toplanan paranın tutarı ise 25 milyon dolar olarak hesaplanıyor. Çeşitli illerde yapılan otel toplantıları ile üye kazandırılan Kairos’a, daha fazla kazanç elde etmek için, kimileri evini, arabasını, altınlarını satarak dahil oluyor.
Londra'da 'Kairos'u kurdular Türkiye'de 50 bin kişiden 25 milyon dolar topladılar
 
Günde 10 saat açık tutun
 
SİSTEMİN işleyişi ve kazanç modeli ise şöyle açıklanıyor:  “Kairos Teknoloji, dünya devi kimi şirketlerin verilerinin güvenli bir biçimde korunmasını sağlıyor. Kairos’a teslim edilen şirketin verileri, Kairos’un sunucularında tutuluyor, bu verilerin şifreleri ise dünyanın çeşitli yerlerindeki üyelerin bilgisayarlarında tutuluyor. Böylece, bu verilere yönelik bir siber saldırı imkânsız hale geliyor.” Yine, yapılan sunumlara göre, Kairos, kendisine üye olan kişinin bilgisayarında bulunan hard diskindeki boş alanı kiralıyor ve bunun için saatlik ücret ödüyor. Kairos’da öne çıkan söylemi ise, “Bilgisayarını günde 10 saat açık tut para kazan” şeklinde.
 
Şirketler yalanladı

KAIROS’un Türkiye’deki eğitim toplantılarında ve paylaşımlarda, kendileri ile çalışan çeşitli firmaların isimleri de paylaşılıyor. Nissan Motors, DHL, Dunlop gibi… Ancak, e-posta yolu ile Nissan ve DHL’e başvurulduğunda, bu firmalardan “Biz böyle bir firma (Kairos) ile çalışmıyoruz. Dahası tanıdığımız bir firma bile değil. Veri koruma hizmetini bu şekilde almamız da söz konusu olamaz” yanıtı alındı.
 
Pakete göre kazanç vaadi

SİSTEMİN kazanç modeli de ayrıntılı olarak paylaşılıyor. Buna göre, Kairos’a dahil olmak isteyen kişi, şirketin sunduğu 4 paketten birini satın almak zorunda. Her bir paketin ücreti ve vaat ettiği kazanç miktarı da farklı. * Buna göre, standart adı verilen ve girişte 125 dolar olarak alınan ücreti yatıran kişi ayda 26, yılda ise 312 dolar kazanıyor.* Kira geliri en yüksek paket olarak tanıtılan, ‘platin’ paketin bedeli 2 bin 777 dolar. Bu paketi alan ve sisteme giren kişi, ayda 578, yılda ise 6 bin 936 dolar kazanıyor. Platin paket sahiplerine yıllık 7 bin doların yanı sıra, her ay 200 dakikalık konuşma paketi de bonus olarak veriliyor. Konuşma paketi için “Kriptolu, takip edilemez, dinlenemez” deniliyor.
En tepedeki yöneticinin aylık kazancının 4.4 milyon dolar olacağı belirtiliyor.

Evini aracını satan da var
 
DÖRT paketten birini alanların elde ettiği kazanç ‘pasif kazanç’ olarak ifade edilirken, bir de yüksek kazanç imkânının olduğu belirtiliyor. Bu da, sisteme üye kazandırarak elde ediliyor. Üye olan kişi, başkasının da sisteme girmesini sağlarsa, bu kez de yüzde 15 komisyon alıyor. Bu şekilde, daha fazla kazanç elde etmek için sisteme giren kişi bu kez çevresindeki kişileri üye yapmaya başlıyor. Sisteme dahil edilen üye sayısına göre de kariyer unvanları alınıyor. Sisteme girmek için bazı kişiler ev, araba, altın satarken, kimileri de kredi çekiyor. Kairos'un Türkiye'deki ağı ağırlı olarak Facebook hesapları üzerinden ve otel toplantıları sayesinde oluşturuluyor. Anılan toplantılardan birinin de 24 Temmuz'da  Ankara ATO Congresium'da yapılması planlanıyor.
 
Hakan S. konu ile ilgili sorulara yanıt vermekten kaçındı.
 
‘SİZİ MAHKEMEYE VERİRİM’
 
Kairos’un Türkiye’deki tepe yöneticilerinden Hakan S., konu ile ilgili görüşünü almak için aradığımızda “Bayramda tatildeyim beni rahatsız ediyorsunuz. Yalan-yanlış bir haber yaparsanız ben de sizi mahkemeye veririm. Ayrıca Kairos da mahkemeye verir” dedikten sonra telefonu kapattı.
 
UZMANINDAN ‘HAPİS’ UYARISI

Adli Bilişim Uzmanı Mustafa Sansar ise, konunun güvenlik yönüne işaret etti. Dünya devi şirketlerin, verilerini, bu türden tabela firmalara vererek koruma aldırmasının söz konusu olmadığına işaret eden Sansar şunları kaydetti: “Bunun ciddiye alır yani dahi yok. Bu türden işleri daha çok illegal kişi veya grupların yaptığını görüyoruz. Düşünün, Türkiye’deki 200-250 bin bilgisayarı zombi bilgisayar olarak kullandıklarında, bunlarla, hem Türkiye’deki herhangi bir yere veya başka bir ülkeye siber saldırı düzenleyebilirler. Bilgisayarınızın denetimini alan bu gruplar, bu cihazlarda kimi zaman, ele geçirdikleri kredi kartı bilgilerini, kimi zaman çocuk pornosu ile ilgili bilgileri tutuyor. Ve insanların bundan haberi yok. Yarın öbür gün olay soruşturma konusu olduğunda, benim bundan haberim yok diyemezsiniz ve direk hapse atılırsınız. Çevremden de, bu sisteme giren memurların olduğunu duydum. Memuriyet hayatları biteceği gibi, başları da derde girer.”
 
YATIRILAN PARALAR BATAR

Sistemin işleyişini inceleyen Av. Kemal Özdemir, “Sistem bir tür piramit sistem işleyişini andırıyor. Piramit satış sisteminde üyelerin yatırdıkları paraların batması kaçınılmaz sondur. Bununla beraber beklenen gelirlerin elde edilmesi de mümkün değildir. Çünkü bu sistem matematiksel açıdan sürdürülebilir bir sistem değildir. Nakit paranın kesilmesi ve hatta azalması halinde sistem tıkanır ve çöker. Türkiye'de fiilen satış yapan ve fatura kesmeyen yabancı şirketler hakkında vergi cezası gündeme gelebilecektir. Türkiye’de şirketi olmayan bir firma bu işi yapamaz. Doğrudan satış belgeleri de yok. Bu sistem üzerinden satış yapanlar, sisteme üye kazandıranlar Türk Ceza Kanunu'nda düzenlenmiş olan dolandırıcılık suçundan yargılanırlar. İnsanların uzak durmasında yarar var” dedi.
Son Güncelleme: 12.09.2016 00:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat 2016-10-25 15:58:21

Kairos Planet bir PONZİ Sistemidir. Batmaya mahkumdur ve diğer ponzi sistemlerinden sonra büyük bir vurgunla yokolacak ve milyonlarca insanı mağdur edecektir. Linkteki yazıyı incelemenizi öneririm.

https://www.facebook.com/M.ISIKTAS/posts/10210620225971936

Avatar
pınar 2016-11-17 21:32:27

3 haftadır hesapları dondurdular. Kimsenin parasını vermiyorlar. Dolar yatırmış ama hesap onaylanmamış olanların hesabını onaylamıyorlar. Yani onaylı hesaplar para çekemiyor, onaysızlar da sürekli iptal ediliyor. Ama herkesin parası peşinen baştan alındı.
Böyle üzücü şekilde anmak istemezdim ama doğru bunlar. Umarım insanları mağdur etmezler çok yazık çünkü.

Misafir Avatar
@fatih 2016-11-25 04:02:36 @pınar

evet güzel bir açıklama olmuş ama gelişmeleri de eklemeniz gerekirdi,1 hesap dondurma diye bişey olmadı paralar günlük olarak kairos hesabına yatmaya devam ediyor.onaylanmayan hesaplarla ilgili sorun da sebebinin şirket değil,malesef ki ülkemizde ki insanların şirketi dolandırması diye biliriz tek kişi tek hesap . para çekme kısmına gelirsek aylık olarak 25 ten 25 ine maaş olarak çekim devam etmekte zaten .No proplem :)

Beğenmedim! (1)
Avatar
Zuhall 2016-10-30 06:36:08

Kairos neden durdurulmuyor yoksa soylendigi gibi yasalmi

Avatar
Mehmet 2016-11-21 21:29:15

Borsada batarsınız idaada batarsınız hertürlü kumar oynarsınız ama kairosa gelince ponzi

Avatar
İsa 2016-11-25 19:19:52

Hesaplar donmuş tranfer to partner kapalı tedirgin bekleyiş sürüyor umarım herşey düzelir kimse magdur olmaz

Avatar
isimsiz 2016-11-01 17:13:21

kairos dolandırıcıymış he ister inanın ister inanmayın ama milet evini arabasını alıyo kairos sayesinde bende bi kairos çalışanıyım

Avatar
2016-12-13 09:25:37

bu kairos 3 ay paramızı uduyemıyor bu sonu ne olacak bılgısı olan varmı

Avatar
osman 2016-12-14 22:49:54

ARKADAŞLAR YORUMLARINIZI OKUDUM FAKAT ŞÖYLE BİR DURUM VAR SON YAPILAN TOPLANTIDA HESAPLARI ONAYLI OLANLARA 25 ARALIGA KADAR BANKA ANLAŞMALI KAİROS KART VERİLECEKMİŞ VE KARTLAR ŞU AN BASILMIŞ HAZIR HESABI ONAYLANMAYANLARINDA EN GEÇ 15 GÜN İÇİNDE ONAYLANACAGI KESİNLEŞMİŞ TOPLANTIDAN ÇIKAN SONUÇ HESAPLARIN KAPATILMASINA GELİNCE SİSTEM ÜZERİNDEN YÜKLÜ MİKTARDA DOLAR TRANSFERİ YAPILMIŞ SONUÇ İTİBARİ İLE ŞİRKET SALAK DEGİL KİMSE SIRTINDAN PARA KAZANDIRMAZ UNUTMAYINKİ MEYVE VEREN AGAÇ TAŞLANIR MADEM YASAL DEGİL KAPATSINLAR O ZAMAN SAYIN BAKANIN AÇIKLAMASINA DİKKAT EDERSENİZ İNCELEMEYE ALDIK DİYOR,,,,,